Regulamin sklepu Mooko Marine

Wstęp

Firma Mooko Marine Monika Kowalewska zlokalizowana jest pod adresem: Guderskiego 20 lok. 36, Gdańsk, pomorskie. Numer Identyfikacji Podatkowej naszej działalności to: 9570444336.

Istniejemy na rynku od 2018 roku. Numer REGON nadany firmie przez Główny Urząd Statystyczny to: 369695329. Nasza branża to Sklepy wielobranżowe. Współrzędne, które pozwalają na szybką lokalizację, to: 54.3186522776613N, 18.5676199876238E.

Dane do wpłat przelewem:
Mooko  Marine Monika Kowalewska
Konto bankowe: 36 1090 1098 0000 0001 4221 9066. Santander Bank Polska

Dział sprzedaży, reklamacji i zwrotów:
tel: 883-313-702
e-mail: info@mookomarine.com

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8-17.

Na maile odpowiadamy na bieżąco w godzinach pracy (odpowiedź przeważnie w ciągu 24 godzin).  Jeżeli na wysłany mail nie otrzymano odpowiedzi, prosimy o upewnienie się, czy mail doszedł lub o kontakt telefoniczny.

Zasady zakupu towaru

 • Firma Mooko Marine prowadzi sprzedaż wysyłkową. W celu szybkiej i sprawnej realizacji zamówień nie prowadzimy odbioru osobistego w magazynie naszej firmy. Zakupione towary wysyłamy do Klienta po zaksięgowaniu wpłaty bądź po otrzymaniu informacji z wyborem przesyłki pobraniowej, w dni robocze od poniedziałku do piątku.
 • Zamówienia staramy się przygotować do wysyłki w ciągu 1-2 dni roboczych, z wyjątkiem ofert, gdzie ustalono dłuższy czas na przygotowanie zamówienia. W wyjątkowych sytuacjach, czas realizacji zamówienia może się wydłużyć, o czym Klient zostanie poinformowany mailowo bądź telefonicznie. Ze względu na dużą ilość zakupów w weekendy oraz w dni świąteczne, wolne od pracy, paczki nadawane są w pierwszych dniach roboczych według kolejności zamówień. W związku z tym ich wysyłka może się nieznacznie wydłużyć.
 • Oświadczamy, że wszystkie oferowane przez nas produkty są produktami nowymi, bez wad, z wyłączeniem wad wskazanych w ofercie sprzedaży. Produkty są sprawdzane i oglądane przed wysyłką.
 • Po złożeniu zamówienia prosimy o wypełnienie prawidłowo Formularza Opcji Dostawy:
 • informacji o wybranej formie zapłaty za towar (wpłata na rachunek, wysyłka za pobraniem),
 • informacji o formie wysyłki (Poczta Polska, paczkomaty),
 • informacji o rodzaju zakupionego towaru (jeśli są do wyboru różne kolory, moce lub rodzaje, wzory),
 • danych do wysyłki (jeśli towar ma być wysłany na adres inny niż podany w danych Kupującego),
 • danych do wystawienia rachunku (jeśli Klient życzy).

Płatność

Sprzedawca przewiduje następujące formy płatności:

 • przedpłata poprzez PAYU
 • przedpłata na konto bankowe (w tytule przelewu należy wpisać nazwę użytkownika, celem identyfikacji). Prosimy o zapłatę w terminie do 7 dni roboczych od daty zakupu. Dane do przelewu: Mooko  Marine; nr konta: 36 1090 1098 0000 0001 4221 9066. Santander Bank Polska
 • płatność za pobraniem przy odbiorze

Na życzenie, do zakupionego towaru wystawiamy dowód zakupu w postaci faktury. W przypadku wyboru faktury prosimy o podanie danych firmy od razu przy składaniu zamówienia.

Wysyłka

 • Kupujący upoważnia firmę Mooko  Marine do podejmowania w swoim imieniu i na swoją rzecz wszelkich czynności faktycznych związanych z nadawaniem zakupionych produktów.
 • Zamówiony produkt wysyłany jest do Klienta za pośrednictwem: Poczty Polskiej, InPostu, na terenie Polski. Omawiana przesyłka jest usługą w szczególności w znaczeniu omówionym ustawą z dn 2 marca 2000r. Dz.U. Nr 22 poz. 271 Rozdz. 2 Art. 10 pkt. 3.1.
 • Koszty związane z wysyłką towaru ponosi Klient (Kupujący).
 • Informujemy, cennik dostawy jest dostępny dla Klienta w zakładce „Dostawa i płatność”.
 • Sprzedawca informuje Kupującego, że domyślną formą dostawy Sprzedającego jest najtańsza opcja przesyłki z proponowanych wariantów dostawy z cennika. Pozostałe formy dostawy w tej samej ofercie są przesyłkami opcjonalnymi realizowanymi wyłącznie na życzenie Klienta.W przypadku odstąpienia od umowy zostanie zwrócony Klientowi koszt najtańszej przesyłki rejestrowanej z cennika.
 • Do Klienta należy wybór opcji dostawy. Przesyłki pocztowe rejestrowane z wyłączeniem listów nierejestrowanych wg. regulaminu Poczty Polskiej / Inpost-u są przesyłkami zabezpieczonymi na wypadek uszkodzeń w transporcie/ zagubienia (z wyłączeniem towarów delikatnych i szklanych, które powinny być wysyłane na szczególnych warunkach). Ubezpieczenie towarów delikatnych
  i szklanych jest opcją dodatkowo płatną, którą Klient może dopłacić do podstawowej opcji wysyłki (wg cennika Poczty Polskiej, Inpostu). Przesyłki rejestrowane posiadają nr nadawczy, można je monitorować online. Standard dostarczenia poszczególnych przesyłek określa szczegółowo regulamin operatora pocztowego, który jest udostępniony opinii publicznej. Przesyłki kurierskie
  w swej cenie zawierają ubezpieczenie transportowe do wartości wysłanych produktów. Standard dostarczenia przesyłki to 24-48 godzin roboczych od poniedziałku do piątku. Przesyłki nierejestrowane Poczty Polskiej są to przesyłki, które nie posiadają nr nadawczego i nie można ich monitorować online oraz przy tego rodzaju przesyłkach nie ma możliwości wniesienia reklamacji wobec Poczty Polskiej. Standard dostarczenia poszczególnych przesyłek określa szczegółowo regulamin operatora pocztowego, który jest udostępniony opinii publicznej.
  W związku z powyższym polecamy wszystkie opcje dostawy monitorowanej (przesyłki rejestrowane): listy polecone / paczki / przesyłki kurierskie. W przypadku wyboru przesyłki listem zwykłym nierejestrowanym (list ekonomiczny lub priorytetowy) Firma M Mooko  Marine nie ponosi odpowiedzialności za zgubienie /zniszczenie przesyłki przez Pocztę Polską.
 • Na daną opcję dostawy składa się wartość usługi transportowej wg wybranego operatora oraz koszty związane z obsługą zamówienia.
 • Koszt przesyłki produktu do Klienta poza terytorium Polski będzie każdorazowo uzgadnianyi przesłany do akceptacji.
 • Wysłanie towaru do Kupującego jest chwilą przejścia praw własności produktu. O wysłaniu towaru Klient zostanie poinformowany mailowo. W przypadku przesyłek rejestrowanych na adres e-mail Kupującego powinien wygenerować się nr nadawczy przesyłki, który można monitorowaćw systemie wybranego operatora.
 • Klient jest zobowiązany do sprawdzenia stanu przesyłki w momencie odbioru (nie tylko opakowania zewnętrznego, ale również właściwego produktu). Firma Mooko  Marine nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia towaru powstałe w trakcie dostawy. W przypadku uszkodzenia towaru powstałego w transporcie Kupujący jest zobowiązany do wypełnienia protokołu szkodyz Pocztą Polską / Inpostem, a następnie poinformowanie Sprzedającego oraz przesłanie sporządzonego protokołu (skanem) do siedziby firmy Mooko  Marine w celu uruchomienia procedury reklamacyjnej. Sprawdzenie przesyłki w momencie odbioru ułatwia dochodzenie roszczeń wobec danego operatora. W przypadku uruchomienia procedury reklamacyjnej Sprzedawca prosi Kupującego o dostarczenie wszystkich potrzebnych dokumentów: protokół szkody z opisem, zdjęcia uszkodzenia opakowania/produktu, oświadczenie o scedowaniu praw na Sprzedającego z tytułu odszkodowania za uszkodzenie towaru przez operatora pocztowego itp. Dostarczenie wszystkich dokumentów potrzebnych do złożenia reklamacji u operatora pocztowego pozwala na wydanie Kupującemu nowego produktu wolnego od wad oraz wyłączenie osoby Kupującego z całego procesu reklamacyjnego u operatora pocztowego.
 • Towar staramy się wysłać w ciągu 1-2 dni roboczych od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem ofert w których wskazano inny czas realizacji zamówienia. O wszystkich przesunięciach czasowych w realizacji wysyłki, Klient zostanie poinformowany mailowo bądź telefonicznie.
 • W celu szybkiej realizacji zamówienia Klient zobowiązany jest do poinformowania sprzedawcy o wyborze opcji dostawy, cechach szczególnych produktu (kolor, rozmiar, zasilanie itp.), a także ewentualnej wysyłce na adres inny niż zawarty w zamówieniu, najlepiej w momencie składania zamówienia w „Wiadomości dla Sprzedającego”. W sytuacjach, gdy Kupujący pomyli się w zamawianych ilościach należy niezwłocznie skontaktować się ze Sprzedawcą i poinformować go mailowo, bądź telefonicznie o błędzie. Błędne ilości zostaną skorygowane.
 • W przypadku zamówień realizowanych na specjalne zamówienie Klienta, czas dostawy będzie ustalony z Klientem indywidualnie.
 • Czas dostawy to czas przygotowania zamówienia + czas dostawy operatora.
 • W przypadku nieodebrania przesyłki z winy Kupującego, Kupujący ma obowiązek wobec Sprzedającego pokryć koszty przesyłki zwrotnej. Koszt ponownej wysyłki pokrywa również Kupujący.

Odstąpienie od umowy, zwrot

Klientowi przysługuje prawo odstąpienia od zawartej umowy kupna produktu bez podania przyczyny nie później niż w terminie 14 dni od daty doręczenia Klientowi produktu. Prawo do rezygnacji dotyczy TYLKO konsumentów, czyli osób prywatnych (nie prowadzących działalności gospodarczej). Oświadczenie o odstąpieniu od umowy sprzedaży produktu należy wysłać na adres siedziby Sprzedawcy (w wersji pisemnej lub elektronicznej). Sprzedawca niezwłocznie potwierdzi Klientowi na trwałym nośniku otrzymanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedawca zobowiązany jest do zwrotu otrzymanej ceny produktu, a Klient zobowiązany jest do zwrotu produktu. Zwrot produktu powinien nastąpić niezwłocznie po złożeniu oświadczenia o odstąpieniu od umowy sprzedaży, lecz nie później niż w terminie 14 dni od dnia przesłania odstąpienia.

Prywatność

Zapewniamy, że dane osobowe uzyskane od Kupującego w drodze realizacji zamówienia umieszczane są w bazie danych Mooko Marine, a następnie wykorzystywane wyłącznie w celu realizacji zamówienia. Kupujący ma prawo wglądu do swoich danych osobowych i ich modyfikacji.
Kopiowanie i rozpowszechnianie ich bez zezwolenia jest wzbronione. Naruszenie praw autorskich może skutkować odpowiedzialnością prawną, określoną w szczególności w przepisach ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji i przepisach kodeksu cywilnego oraz przepisach prawa prasowego.

Shopping Cart
Scroll to Top